Pogoda na najbliższe dni

Jak podaje IMGW, Europa wschodnia, północno-wschodnia i północno-zachodnia będzie w zasięgu układów niskiego ciśnienia z frontami atmosferycznymi. Pozostałe rejony kontynentu będą w zasięgu wyżu znad Atlantyku.

Polska południowo-wschodnia pozostanie na skraju niżu znad Finlandii w strefie frontu atmosferycznego, pozostałe rejony kraju będą na skraju klina wyżu znad Atlantyku. Z północnego-zachodu będzie napływać nieco chłodniejsza, polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 997 hPa.

W poniedziałek na południu, w centrum i na wschodzie kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadu w czasie burz do 20 mm, a Karpatach oraz na południowym wschodzie Polski do 30 mm. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 16 st. na wybrzeżu, 18, 20 st. na północnym zachodzie do 23 st. centrum i do 28 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie, północy i w centrum okresami dość silny, porywisty, północno-zachodni i północny, na północy Polski skręcający na zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie w Karpatach oraz na wschodzie początkowo zachmurzenie duże i miejscami zanikające przelotne opady deszczu. W kotlinach sudeckich lokalne mgły zmniejszające widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od 3 st. na Pomorzu 5, 7 st. na północy Polski, około 9 st. na wybrzeżu i w centrum do 13 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i północny, na północy Polski zachodni i północno-zachodni.

We wtorek na północy Polski zachmurzenie umiarkowane, okresami duże i miejscami przelotne opady deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 14, 17 st. na wybrzeżu, 18, 20 st. na zachodzie, północy i w centrum Polski do 23 st. na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu okresami dość silny, porywisty, północno-zachodni i północny,

W Warszawie w poniedziałek początkowo zachmurzenie duże, przelotny deszcz, możliwa burza. Po południu zanik opadów i większe przejaśnienia. Temperatura maksymalna 24 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północny. W nocy zachmurzenie umiarkowane i małe. Temperatura minimalna 8 st. Wiatr słaby, północny. We wtorek początkowo zachmurzenie umiarkowane, po południu okresami duże. Temperatura maksymalna 21 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północny.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl