Jubileusz 45-lecia kapłaństwa ks. abp. Głódzia

Ks. abp Sławoj Leszek Głódź świętował dziś 45. rocznicę święceń kapłańskich. Hasłem jego biskupiej posługi są słowa ”Walczę dla Chrystusa”, które najlepiej opisują jego kapłańską drogę.

Ks. abp Sławoj Leszek Głodź urodził się i wychował na Podlasiu. Miało to ogromny wpływ na jego całe życie – podkreślał dziś ks. Wojciech Tokarz, proboszcz parafii Chrystusa Zbawiciela w Gdańsku Osowie.

– Miłość do Boga, do Maryi, miłość do ziemi i wychowanie do ciężkiej pracy – wyssane z mlekiem matki – ukształtowało mocny charakter księdza arcybiskupa. Mocny charakter, możemy go nazwać także twardym, który jak się później okaże stanie się wielkim atutem w tym, co dla niego Bóg przygotował na jego kapłańską drogę – mówił ks. Wojciech Tokarz.

Przed objęciem archidiecezji gdańskiej ks. abp Głodź był biskupem warszawsko-praskim, a wcześniej przez trzynaście lat biskupem polowym Wojska Polskiego, gdzie po latach komunizmu na nowo rozpalił wiarę żołnierzy i przyczynił się do powstania parafii garnizonowych, kaplic i powołania kadry kapelanów. Ksiądz arcybiskup do wojska trafił wiele lat wcześniej gdzie musiał odbyć obowiązkowe szkolenie jako kleryk.

– Jako biskup polowy zaczął od odbudowywania pamięci historycznej, o bohaterach walczących za niepodległą, których system wymazał z kart historii – mówił ks. Wojciech Tokarz.

Ksiądz arcybiskup był przewodniczącym Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski. Z wielką troską zajmuje się mediami katolickimi. Jest wielkim przyjacielem Radia Maryja i pełni funkcję delegata episkopatu ds. TV Trwam.

Dziś z okazji 45 rocznicy święceń kapłańskich życzenia księdzu arcybiskupowi składali przedstawiciele władz lokalnych, wojskowi, kapłani, wierni i przyjaciele. Nie zabrakło również „Solidarności”.

– Tak po ojcowsku jesteś z nami – z „Solidarnością” na dobre i złe, a czasami skarcisz, bo masz silny charakter; i tak trzeba. Jeszcze raz w imieniu całego związku zawodowego „Solidarność” – Bóg zapłać – te słowa podziękowania skierował Piotr Duda, przewodniczący „Solidarności”.

Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź serdecznie dziękował wszystkim przybyłym na uroczość – za obecność i modlitwę.

– To jest rocznica, to nie jest jubileusz. To będzie za pięć lat, ale pięć lat to jest dużo, a święty JP II powiedział, że rocznice i jubileusze obchodzić trzeba, bo one dają poczucie wspólnoty i są okazją do modlitwy i dziękczynienia Panu Bogu, a jest za co dziękować – powiedział ks. abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl