Abp. Głódź: zostałem przesadnie pomówiony

Metropolita Gdański ks. abp Sławoj Leszek Głódź wydał oświadczenie ws. publikacji medialnych, szkalujących Jego dobre imię. Oświadczenie ks. abp wygłosił dziś podczas Mszy Krzyżma Świętego w Katedrze Oliwskiej. Dokument jest również opublikowany na stronie archidiecezji gdańskiej. CZYTAJ 

„Zostałem przesadnie pomówiony i to w sposób, który nie odpowiada relacjom wewnątrzkościelnym. Każdy ma swoje słabości. Ale myślę, że wszyscy musimy też mieć świadomość, że wielka krzywda została wyrządzona przede wszystkim Kościołowi i Archidiecezji Gdańskiej” – czytamy w oświadczeniu ks. abp.

Wiele wskazuje, że pomagali w tym niektórzy z naszych kapłanów(…). Wybrali sposób najgorszy z możliwych – samozwańczy sąd na łamach prasy. – zaznaczył metropolita gdański. Dodał jednocześnie, że przebacza tym kapłanom i prosi ich o to samo, jeśli czują się skrzywdzeni.

Ks. abp przyznał też, że jest gotów na dialog z nimi. Poinformował również, że zainteresował sprawą Nuncjusza Apostolskiego w Warszawie, do którego można kierować opinie w tej bolesnej sprawie.

Od naszego dialogu tutaj w Archidiecezji i od decyzji kompetentnej władzy zwierzchniej, nie zaś od samosądów, zależy droga naszego wspólnego posługiwania. W tym duchu się modlę i o modlitwę proszę Was i wszystkich ludzi dobrej woli – zakończył oświadczenie ks. abp Sławoj Leszek Głódź.

RIRM

drukuj