fot. PAP/EPA

Dziś zachmurzenie całkowite

Jak informuje IMGW, przeważający obszar Europy jest w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi, jedynie Hiszpania i zachodnie rejony Francji są w zasięgu Wyżu Azorskiego. Polska jest pod wpływem zatoki niskiego ciśnienia, w chłodnej polarno-morskiej masie powietrza.

W niedzielę zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami, początkowo w centrum i na południu możliwe większe przejaśnienia. Miejscami opady deszczu i deszczu ze śniegiem, na wschodzie przed południem opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź.

Temp. maks. od 1 st. na wschodzie i w dolinach karpackich do 7 st. na zachodzie i nad samym morzem, w centrum około 3 st. Wiatr zachodni i południowo-zachodni, słaby i umiarkowany, w zachodniej połowie kraju wzmagający się miejscami do dość silnego, w porywach do 60 km/h. Nad morzem wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h.

W Warszawie w niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, lub deszczu ze śniegiem. Temp. maks. 3 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj