fot. flickr.com

Polska pod wpływem niżu

Jak podaje IMGW, Wyspy Brytyjskie oraz Europa południowa będą pod wpływem wyżów. Pozostałe obszary kontynentu znajdą się w zasięgu rozległego niżu z ośrodkami nad Skandynawią i Morzem Norweskim.

Polska będzie pod wpływem rozległego, głębokiego, wypełniającego się niżu z ośrodkiem przemieszczającym się znad Morza Norweskiego nad Skandynawię. Będzie napływać polarno-morskie powietrze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie ulegało wahaniom.

W poniedziałek zachmurzenie całkowite, po południu większe przejaśnienia postępujące z północnego zachodu do centrum. Okresami opady deszczu lub mżawki, w północno-zachodniej połowie kraju przechodzące w opady przelotne deszczu. Wysoko w górach opady deszczu ze śniegiem i deszczu, a w Tatrach i Karkonoszach śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 3 st., 5 st. na południowym wschodzie i w rejonach podgórskich Karpat, w centrum około 8 st., do 8 st., 10 st. na zachodzie i północy. Wiatr zachodni, na wybrzeżu dość silny i silny (do 40 km/h), w porywach do 80 km/h, poza tym umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, a wieczorem w zachodniej połowie kraju do 70 km/h. Wysoko w górach porywy wiatru do 100 km/h.

PAP/RIRM

drukuj