fot. PAP/Tomasz Wojtasik

IMGW: sytuacja pogodowa jest dynamiczna; silne porywy wiatru wciąż będą występować

Sytuacja jest bardzo dynamiczna; silne porywy wiatru wciąż będą występować – poinformował w czwartek Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. IMGW podało, że obecnie burze i opady obserwowane są głównie na północy i południu kraju.

Jak poinformowało na Twitterze IMGW, burze i opady deszczu i krupy śnieżnej występują głównie na północy i południu kraju. Lokalnie burze pojawiły się również w centrum. Instytut zaznaczył, że na południu woj. śląskiego i w woj. małopolskim występują porywy wiatru do około 80 km/h, a lokalnie do około 100 km/h.

Dodano, że do godz. 9.00 na stacjach nadmorskich najsilniejsze porywy wiatru osiągnęły wartość do 125 km/h a na stacjach wewnętrznych do 90 km/h.

„Do godzin popołudniowych nadal porywy wiatru do 120 km/h nad morzem i 100 km/h w głębi lądu. Możliwe burze” – czytamy we wpisie IMGW. Po godz. 9.00 porywy wiatru na Śnieżce osiągały wartość 47 m/s, czyli prawie 170 km/h.

Państwowa Straż Pożarna poinformowała w czwartek, że do godziny 8.00 strażacy odebrali ponad 3200 zgłoszeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru. Najwięcej w woj. wielkopolskim – 888, łódzkim – 633, mazowieckim – 515, zachodniopomorskim – 323, lubuskim – 300.

Przez miejscowość Dobrzyca (woj. wielkopolskie) przeszła trąba powietrzna. Uszkodziła 30-40 budynków. W całej Polce nocne wichury zniszczyły niemal 200 domów i z zabudowań; w tym z 54 wichura zerwała dachy.

Według informacji Rządowego Centrum Bezpieczeństwa do godz. 6.00 w czwartek dostaw prądu pozbawionych było 324 047 odbiorców.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl