fot. flickr.com

W piątek pochmurnie, lokalnie możliwy deszcze i burze  

Jak informuje IMGW, Wyspy Brytyjskie, Europa północna oraz częściowo centralna i wschodnia znajdą się pod wpływem niżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą układy wysokiego ciśnienia.

Z zachodu do centrum Polski przemieszczać się będzie wypełniająca się zatoka niżu znad Morza Norweskiego oraz południowej Skandynawii wraz z ułożonym południkowo frontem atmosferycznym, jedynie krańce wschodnie pozostaną pod wpływem słabego wyżu. Z zachodu napływać będzie umiarkowanie ciepłe powietrze polarne morskie, na wschodzie suche, na pozostałym obszarze wilgotne.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie powoli rosło.

W piątek na wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, na pozostałym obszarze umiarkowane i duże, gdzieniegdzie przelotne opady deszczu, a na obszarze od Pomorza Wschodniego oraz Warmii, przez centrum kraju, po Śląsk i Małopolskę miejscami burze. Burzom towarzyszyć będą opady deszczu do 15 mm na północy i 20 mm na południu wspomnianego obszaru. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze od 22 st. do 25 st., nad morzem i w obszarach podgórskich około 20 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie z kierunków południowych, na pozostałym obszarze południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, lokalnie wzrastające do dużego, aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu, zwłaszcza początkowo w pasie od Pomorza Wschodniego, Warmii przez centrum, po Śląsk i Małopolskę. Na tym obszarze początkowo możliwe także lokalne burze. W drugiej połowie nocy lokalne mgły ograniczające widzialność do 200 m, zwłaszcza na wspomnianym obszarze, gdzie wcześniej wystąpią opady deszczu. Temperatura minimalna od 10 st. do 14 st., w obszarach podgórskich około 8 st. Wiatr słaby, nad morzem okresami umiarkowany, z kierunków południowych i zachodnich.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl