fot. Paweł Palembas

Na wiosnę jeszcze musimy poczekać

Jak informuje IMGW, pogodę nad Europą centralną i południową będzie kształtował klin rozległego wyżu znad północno-wschodniego Atlantyku. Północna część kontynentu oraz Bałkany znajdą się pod wpływem niżów z ośrodkami nad północnym Atlantykiem, zachodnią Rosją i Wyspami Jońskimi, z zachodu na wschód będzie się przemieszczał układ frontów związany z niżem znad Atlantyku. Polska znajdzie się pod wpływem klina wyżowego znad północno-wschodniego Atlantyku. Przez północ kraju, z zachodu na wschód, przemieści się front ciepły związany z niżem znad południowej Norwegii. Polska pozostanie w chłodnym powietrzu pochodzenia arktycznego, które stopniowo zacznie się przesuwać na wschód, a od zachodu zacznie napływać ciepłe powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa początkowo będzie rosło, po południu zacznie spadać.

We wtorek zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Miejscami, z wyjątkiem zachodnich krańców kraju, słabe opady śniegu, lokalnie deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna od 0 st. na Suwalszczyźnie, około 5 st., 6 st. w centrum, na zachodzie i nad morzem, do 8 st. na Dolnym Śląsku. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy porywisty, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 75 km/h.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. W centrum i na południowym wschodzie na ogół bez opadów. Na krańcach wschodnich początkowo słabe opady śniegu, na pozostałym terenie opady deszczu, na północnym zachodzie i Pomorzu deszczu ze śniegiem przechodzące w deszcz. Temperatura minimalna od -4 st. na Suwalszczyźnie, około -3 st. na terenach podgórskich do 4 st. na południowym zachodzie i nad morzem. Wiatr na wschodzie słaby i umiarkowany, na pozostałym terenie umiarkowany, nad morzem dość silny, porywisty, południowy i południowo-zachodni. Wiatr w porywach: na wybrzeżu do 60 km/h, w Kotlinie Kłodzkiej do 80 km/h.

W środę zachmurzenie duże i miejscami opady deszczu, w miejscowościach podgórskich i na Suwalszczyźnie początkowo śniegu i deszczu ze śniegiem. Na Pomorzu możliwe burze. Temperatura maksymalna od 2 st. na Podhalu i 3 st. na Suwalszczyźnie do 11 st. na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu dość silny, porywisty, południowo-zachodni. Porywy wiatru na południu kraju i nad morzem do 60 km/h.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Możliwe przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna 5 st. Wiatr słaby, zachodni. W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe i umiarkowane, nad ranem wzrastające do dużego. Początkowo na wschodzie województwa zanikające opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od -1 st. Wiatr słaby, po północy wzrastający do umiarkowanego, południowy. W środę zachmurzenie na ogół duże. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 7 st. Wiatr umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl