fot. twitter.com/CBAgovPL

CBA zatrzymało dwie osoby z b. kierownictwa gospodarstwa pomocniczego więzienia w Czerwonym Borze

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dwie osoby z b. kierownictwa Gospodarstwa Pomocniczego przy Zakładzie Karnym w Czerwonym Borze (Podlaskie) podejrzewane o korupcję przy przetargach organizowanych przez Służbę Więzienną – dowiedziała się PAP.

Temistokles Brodowski z wydziału komunikacji społecznej Biura potwierdził we wtorek PAP zatrzymania dokonane przez agentów białostockiej delegatury CBA.

„Zatrzymaliśmy b. dyrektora gospodarstwa i jego zastępcę. Obaj pracowali później w Podlaskiej Instytucji Gospodarki Budżetowej w Czerwonym Borze >>Bielik<<” – podał Temistokles Brodowski.

Podejrzewani są o przyjmowanie łapówek – 4 proc. wartości netto faktur od jednego z miejscowych przedsiębiorców budowlanych wykonującego prace dla obu instytucji, w których pracowali – wynika z ustaleń śledczych. Objęty przestępczym działaniem okres, to lata 2008-12 – podał Temistokles Brodowski.

Zaznaczył, że zatrzymani przez CBA trafią do Prokuratury Okręgowej w Łomży (Podlaskie), gdzie mają usłyszeć zarzuty korupcyjne.

PAP/RIRM

drukuj