CBA kontroluje realizację programu „Radosna Szkoła”

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego rozpoczęli kontrolę w Ministerstwie Edukacji Narodowej, dotyczy ona realizacji programu „Radosna szkoła” – poinformowało Biuro.

Rzecznik CBA Jacek Dobrzyński powiedział, że w MEN sprawdzane są „podejmowane i realizowane decyzje dotyczące wsparcia finansowego rządowego programu („Radosna szkoła”)”. Kontrola dotyczy lat 2009-2012.

„Chodzi o realizację drugiej i trzeciej edycji tego programu dotyczącego zapewnienia warunków nauki, wychowania i opieki w klasach I-III szkół podstawowych” – zaznaczył rzecznik Biura.

Rządowy program „Radosna szkoła” przewidziany jest na lata 2009-2014. Jego celem jest zapewnienie najmłodszym uczniom warunków do aktywności ruchowej w szkołach. Koszt całego programu to prawie 2,5 mld zł, z czego ponad 1,2 mld zł pochodzi z budżetu państwa, a ponad 1,1 mld zł z budżetów gmin.

Kontrola , jak podało CBA, ma zakończyć się pod koniec grudnia tego roku.

PAP

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl