Prognoza pogody na dziś

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże z układami frontów atmosferycznych, jedynie na południowym zachodzie kontynentu, a także nad południowym Bałtykiem, zaznaczać się będzie wpływ słabych wyżów. Polska będzie na skraju płytkiego lecz rozległego układu niżowego z ośrodkami nad Węgrami, Bałkanami i Ukrainą.

Północ kraju będzie pod wpływem słabego wału wyżowego. Mało aktywny front ciepły położony od Dolnego Śląska po Podlasie oddziela ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie na południe od niego od suchego i stabilnego powietrza polarno-morskiego na północ od frontu. Front ten powoli będzie rozmywał się.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 996 hPa i będzie nieznacznie się wahać.

We wtorek w kraju w północnej połowie bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, okresami duże oraz miejscami, głównie na Śląsku, w Małopolsce, na Podkarpaciu, Kielecczyźnie i południu Mazowsza, przelotne opady deszczu i burze. W czasie burz wysokość opadu do 20 mm. Temperatura maksymalna od 19 st. do 22 st., jedynie nad samym morzem chłodniej, od 13 st. do 16 st. Wiatr słaby, północno-wschodni i północny. W czasie burz porywy wiatru do 55 km/h.

W nocy ze wtorku na środę w północno-zachodniej połowie kraju bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami duże. Na południu początkowo gdzieniegdzie przelotne opady deszczu i burze, a po północy lokalnie mgły ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura minimalna od 2 st., 5 st. na północy, około 7 st. w centrum, do 8 st., 10 st. na południu. Wiatr słaby, zmienny, z przewagą północnego.

W Warszawie we wtorek przeważnie pogodnie, po południu przejściowo możliwy wzrost zachmurzenia do dużego i przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 20 st. Wiatr słaby, północno-wschodni. W nocy pogodnie. Temperatura minimalna 8 st. Wiatr słaby, zmienny.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl