fot. flickr.com

Słoneczna wakacyjna sobota w całej Polsce

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będzie rozległy niż z ośrodkiem nad Zatoką Botnicką i północno-zachodnią Rosją ze strefą frontów atmosferycznych. Jedynie zachodnia i częściowo środkowa część Europy, będzie w zasięgu wyżu znad Atlantyku.

Północ Polski będzie na skraju niżu znad Finlandii. Na południowym wschodzie zaznaczać się będzie strefa falującego frontu atmosferycznego. Napływać będzie powietrze polarno-morskie, jedynie na południowo wschodnich krańcach kraju zalegać będzie powietrze zwrotnikowe.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie powoli rosnąć.

W sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie na południowym wschodzie i miejscami na północy zachmurzenie okresami duże z przelotnymi opadami deszczu. Na Podkarpaciu lokalnie burze. Temperatura maksymalna od 20 st., 23 st. na Pomorzu, około 26 st. w centrum do 28 st., 31 st. w Małopolsce i na Podkarpaciu. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, porywisty, z kierunków zachodnich. Na Podkarpaciu i w Małopolsce po południu wiatr północny. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże, na południowym wschodzie rozpogodzenia. Miejscami przelotne opady deszczu, w Karpatach lokalne burze. Prognozowana suma opadów w czasie burzy do 15 mm. Temperatura minimalna od 12 st. na północnym wschodzie do 17 st. w centrum i 19 st., 20 st. na południowym wschodzie. Wiatr przeważnie słaby i umiarkowany, z kierunków zachodnich, na południowym wschodzie słaby, zmienny. Na wybrzeżu wiatr okresami dość silny, zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 60 km/h.

PAP/RIRM

drukuj