Polska będzie pod wpływem niżu

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują niż znad Morza Norweskiego i północną Skandynawią wraz z układami frontów atmosferycznych, jedynie Europa południowa znajdować się będzie w zasięgu klina wyżowego. Polska znajdować się będzie pod wpływem tego rozległego niżu. Napływać będzie chłodne powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 992 hPa i będzie rosnąć.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Na zachodzie i północy Polski miejscami burze. Temperatura maksymalna od 4 do 7 st.

Wiatr z kierunków zachodnich, umiarkowany i dość silny, miejscami na Pomorzu dość silny i silny od 40 km/h do 50 km/h, nad samym morzem silny i bardzo silny od 60 km/h do 70 km/h. Porywy do 90 km/h, nad morzem do 100 km/h, wysoko w górach do 140 km/h. Wiatr po południu osłabnie.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie całkowite z większymi przejaśnieniami, okresami opady deszczu i deszczu ze śniegiem. W górach opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od 0 st. na wschodzie do 5 st. na zachodzie i nad morzem. Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, wysoko w górach do 120 km/h.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, przelotne opady deszczu, na północnym wschodzie deszczu ze śniegiem, w górach deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 3 st. na północnym wschodzie do 5 st., 7 st. na pozostałym obszarze Polski.

Wiatr zachodni, umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, a na wybrzeżu północno-zachodni dość silny i silny od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 70 km/h. Wysoko w górach początkowo porywy do 120 km/h.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, a wieczorem również możliwy deszcz ze śniegiem. Temperatura maksymalna 6 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 75 km/h, zachodni, w drugiej połowie dnia stopniowo słabnący.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna 1 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni. We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, a rano również deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna 5 st. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 50 km/h, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj