Tylko na południu Polski możliwe opady deszczu

Jak informuje IMGW, Europa północno-wschodnia oraz zachodnia będzie pod wpływem układów niskiego ciśnienia z frontami atmosferycznymi. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem wyżów.

Polska będzie pod wpływem słabnącego wyżu, w ciepłej, polarno-morskiej masie powietrza, jedynie na krańcach południowych zaznaczy się wpływ ciepłego frontu atmosferycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie spadało.

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane, na krańcach wschodnich i południowych wzrastające do dużego. Na krańcach wschodnich miejscami przelotne opady deszczu, a na krańcach południowych możliwe burze, w których może spaść do 10 mm deszczu. Temperatura maksymalna od 21 st., 23 st. na krańcach północnych do 27 st., 30 st. na południu kraju. Wiatr słaby, zmienny, w rejonie burz porywisty.

W nocy z środy na czwartek, zachmurzenie małe i umiarkowane, w południowej połowie kraju okresami duże i miejscami opady deszczu. Na zachodzie kraju nad ranem możliwe burze, w których może spaść do 10 mm deszczu. Temperatura minimalna od 10 st. na Suwalszczyźnie do 20 st. miejscami w Małopolsce i na Śląsku. Wiatr przeważnie słaby z kierunków wschodnich, w rejonach burz porywisty.

PAP/RIRM

drukuj