W Polsce pochmurnie, z przejaśnieniami na zachodzie kraju

Jak informuje IMGW, Wyspy Brytyjskie i Półwysep Apeniński będą pod wpływem wyżów. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę będą kształtować niże z frontami atmosferycznymi. Polska będzie w zasięgu płytkiej zatoki niżowej z frontem okluzji. Będzie napływać chłodne powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie spadać.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na zachodzie kraju. Miejscami, zwłaszcza na północy i wschodzie, słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 5 st. na północnym wschodzie, około 9 st. w centrum, do 12 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, zwłaszcza na północy i wschodzie kraju, północno-zachodni i zachodni.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami, głównie na wschodzie i południu kraju, słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 0 st. do 3 st., w rejonach podgórskich lokalnie do -3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, przeważnie północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl