fot. flickr.com

W całej Polsce będzie ciepło

Jak informuje IMGW, niemal nad całą Europą dominować będzie rozległy wyż z centrum nad Atlantykiem, jedynie północno-wschodnia część kontynentu będzie pod wpływem niżu znad Morza Barentsa.

Polska znajdzie się w zasięgu klina rozległego wyżu z centrum w rejonie Irlandii. W południowej i centralnej Polsce pogodę kształtować będzie front atmosferyczny. Na południe od frontu zalegać będzie powietrze zwrotnikowe, nad pozostały obszar kraju napływać będzie chłodniejsze powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1011 hPa.

We wtorek na północy kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie duże, okresami opady deszczu, na południu kraju miejscami burze.

Prognozowana suma opadów na Przedgórzu Karpackim miejscami do 15 mm, a na południowym zachodzie do 20 mm. Temp. maks. od 12, 16 st. na południowym zachodzie do 15, 19 st. na północy i północnym wschodzie, oraz do 26, 27 st. na południowym wschodzie. Wiatr umiarkowany, na północy porywisty, północno-wschodni. W rejonach burz porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy z wtorku na środę na północy kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami słabe opady deszczu. Temp. min. od 6, 10 st. na północy kraju do 14, 15 st. na południowym wschodzie, jedynie lokalnie na Pomorzu od 4 do 6 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

W środę na krańcach północnych kraju zachmurzenie małe. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże i jedynie na Śląsku, w Małopolsce, w województwie świętokrzyskim, na Podkarpaciu i Lubelszczyźnie możliwe przelotne opady deszczu, a w górach możliwe burze. Temp. maks. od 16, 20 st. wybrzeżu, Warmii, Mazurach, Suwalszczyźnie i Podlasiu do 25, 26 st. na południu kraju. Wiatr umiarkowany, na zachodnim wybrzeżu porywisty, północno-wschodni. W rejonie burz porywy wiatru do 65 km/h.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i okresami słabe opady deszczu. Temp. maks. 20 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W nocy zachmurzenie duże. Okresami możliwe słabe opady deszczu. Temp. min. 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni. W środę zachmurzenie umiarkowane. Temp. maks. 24 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj