fot. Paweł Palembas

W Polsce coraz chłodniej

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia znajdować się będzie pod wpływem rozległego wyżu z centrum nad Zatoką Fińską, w basenie Morza Śródziemnego pogodę kształtować będą płytkie wyże z centrami nad Hiszpanią i Morzem Tyrreńskim. Pozostała część kontynentu będzie w zasięgu niżów z ośrodkami nad Atlantykiem.

Polska będzie pod wpływem wyżu znad Zatoki Fińskiej. Przeważająca część kraju znajdować się będzie w chłodnej masie powietrza arktycznego, jedynie na zachodzie Polski jeszcze zalegać będzie cieplejsze powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1028 hPa i będzie rosło.

We wtorek zachmurzenie małe, jedynie na południu i zachodzie umiarkowane i duże. Na południu miejscami słabe opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od -3 st. na Suwalszczyźnie do około 1 st. w centrum, oraz do 5 st. miejscami na zachodzie. Wiatr umiarkowany, na północnym zachodzie okresami dość silny i porywisty, z kierunków wschodnich.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie przeważnie małe, jedynie na krańcach wschodnich okresami umiarkowane i duże z lokalnymi słabymi opadami śniegu. Temperatura minimalna od -10 st., -9 st. na Suwalszczyźnie i w rejonach podgórskich Małopolski i Podkarpacia do około -5 st. w centrum, oraz do -3 st., -2 st. na krańcach zachodnich. Wiatr umiarkowany, z kierunków wschodnich.

W środę zachmurzenie małe, miejscami na zachodzie i południowym wschodzie umiarkowane. Na południowym wschodzie możliwe słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -5 st. na Suwalszczyźnie do -1 st. w centrum, oraz do 1 st. na krańcach zachodnich. Wiatr słaby i umiarkowany, na Pomorzu i wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 55 km/h, południowo-wschodni i wschodni.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 2 st. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna -5 st. Wiatr słaby, wschodni. W środę zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna -1 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj