fot. Ewa Sądej/Nasz Dziennik

[TYLKO U NAS] G. Masłowska: Dochód narodowy powinien być dzielony pomiędzy wszystkich Polaków

Owocami wzrostu gospodarczego musimy dzielić się ze wszystkimi. Dochód narodowy powinien być dzielony pomiędzy wszystkich Polaków, bo celem każdej gospodarki, całej działalności gospodarczej makroekonomicznej, jest poprawa poziomu dobrobytu wszystkich obywateli, a nie tylko wybranych wąskich grup – powiedziała w programie „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja poseł Gabriela Masłowska.

Dotychczasowa polityka rządu Zjednoczonej Prawicy udowodniła już, że bardzo poważnie traktujemy sprawę polskich rodzin – powiedziała Gabriela Masłowska.

W minionych czterech latach realne dochody wzrosły o ponad 20 proc. Mówię tu o danych, które uwzględniają inflację. Nigdy wcześniej nie doprowadzono do takiego wzrostu. Pokazaliśmy, że rodzina jest fundamentem przyszłości, fundamentem naszego rozwoju. Obecnie, poza polityką społeczną, kładziemy akcent na godną płacę i dostępną pracę. Jest to zupełnie nowa wizja Polski. Dotychczas tłumaczono nam, że Polska ma być krajem taniej siły roboczej, bo zbyt wysokie koszty pracy, a więc wysokie płace, wraz z dodatkami, spowodują drożyznę i upadek wielu przedsiębiorstw. Ale okazuje się, że mimo wzrostu płac w ostatnich 4 latach mamy jednocześnie wzrost gospodarczy, czyli nic się nie zawaliło – zaznaczyła poseł PiS.

Te dwie kwestie można ze sobą pogodzić. Nawet jest to wskazane – dodała gość „Aktualności dnia”.

Owocami wzrostu gospodarczego musimy dzielić się ze wszystkimi. Dochód narodowy powinien być dzielony pomiędzy wszystkich Polaków, bo celem każdej gospodarki, całej działalności gospodarczej makroekonomicznej, jest poprawa poziomu dobrobytu wszystkich obywateli, a nie tylko wybranych wąskich grup. Zatem my prezentujemy zupełnie inną filozofię podejścia do rozwoju gospodarczego – wskazała Gabriela Masłowska.

Pragniemy tego, aby Polacy pozwolili nam kontynuować tę politykę, którą rozpoczęliśmy 4 lata temu – powiedziała polityk.

Udowodniliśmy, ze jest możliwy wzrost gospodarczy. Nasza gospodarka się odbija. Zaczęto się z nami liczyć na arenie międzynarodowej. Stan finansów państwa jest również w dobrym stanie. Myślę, że Polacy odczuwają to, że mają korzyści z dobrej kondycji państwa polskiego. Mamy nadzieję, że wszystko okaże się w wyborach. To będzie sprawdzian dla nas – zaznaczyła poseł Gabriela Masłowska.

Całość programu „Aktualności dnia” z udziałem poseł Gabrieli Masłowskiej można odsłuchać [tutaj].

Radiomaryja.pl

drukuj