fot. Robert Sobkowicz

W sobotę pierwszy odpust w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II

W Toruniu, w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, trwają przygotowania do odpustu, który odbędzie się w najbliższą sobotę. Wczoraj w świątyni, zainaugurowano adorację Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju na świecie.

Inauguracja odbyła się przy ołtarzu „Światło Pojednania i Pokoju”, który peregrynuje po Polsce. Ołtarz przybył w piątek do toruńskiej świątyni. [czytaj więcej

O. Tadeusz Rydzyk CSsR, założyciel i dyrektor Radia Maryja, podczas uroczystości podkreślił, że odpust odbędzie się 22 października, czyli w dzień inauguracji pontyfikatu św. Jana Pawła II.

– Kochani, dzisiaj jest wielka sprawa – rozpoczynamy przygotowanie do pierwszego odpustu. (…) 22 października, w dzień inauguracji pontyfikatu, mamy tutaj odpust. Pan Bóg prowadzi, Matka Boża prowadzi (…). Prowadzi i znajduje ludzi, wspaniałych ludzi. Zobaczcie, jak to pięknie zrobili! To Polacy – mówił o. Tadeusz Rydzyk.

Ołtarz „Światło Pojednania i Pokoju” peregrynuje po całej Polsce, aby na końcu trafić do Sanktuarium Matki Bożej Słowa w Rwandzie. To właśnie tam zostanie utworzone jedno z dwunastu Międzynarodowych Centrów Modlitwy o Pokój. Ołtarz będzie wystawiony w Kaplicy Pamięci Polskich Męczenników w toruńskiej świątyni przez tydzień.

RIRM

drukuj