Toruń: Przy Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II powstanie Park Pamięci Narodowej

fot. Tomasz Strąg

 

Przy toruńskim wotum wdzięczności za św. Jana Pawła II – Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II powstanie Park Pamięci Narodowej – powstanie Park Pamięci Narodowej. Będzie to miejsce upamiętnienia tych wszystkich, dzięki którym możemy żyć w wolnej Polsce – poinformował Dyrektor Radia Maryja o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

 

Komunikat o. Tadeusza Rydzyka CSsR, Dyrektora Radia Maryja

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele, Rodacy!

Za rok będziemy obchodzić 100. rocznicę odzyskania po 123 latach rozbiorów niepodległości naszej Ojczyzny. W historii Polski, naszego narodu, były lata chwały, wszechstronnego rozwoju, zwycięstw duchowych, różnych zwycięstw; były sukcesy i cierpienia. Chcemy o tym pamiętać, bo kto nie pamięta przeszłości, nie ma przyszłości. A w czasie zsyłek na Sybir w III części „Dziadów” Adam Mickiewicz pisał: „Jeśli zapomnę o nich, Ty Boże zapomnij o mnie”.

Aby nie zapomnieć, aby pomóc pamiętać o naszej przeszłości przy Sanktuarium – wotum wdzięczności za św. Jana Pawła II – Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II rozpoczynamy przygotowywanie Parku Pamięci Narodowej. Będzie to na zewnątrz.

Zapraszamy do jego tworzenia wszystkich. Różne grupy patriotyczne w Ojczyźnie i w Polonii. Zapraszamy także pojedyncze osoby. Mamy wiele do upamiętnienia. Park ten to okazja, by wyrazić wdzięczność tym, na których – można powiedzieć – wyrastały i wyrastają następne pokolenia Polaków. Dzięki których wierze, miłości i ofierze również my żyjemy.

Zapraszamy więc do współtworzenia Parku Pamięci Narodowej. Za rok 100. rocznica odzyskania niepodległości. Niech ten Park już wtedy będzie – na ile to możliwe – w całości wykończony.

o. Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja

RIRM

drukuj