fot. Monika Bilska

Modlitwa w intencji powstańców w toruńskim sanktuarium

Za poległych w obronie Ojczyzny – w przeddzień 157. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego – modlono się w niedzielę w toruńskim Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

W najbliższą środę – 22 stycznia – przypada kolejna 157. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego – niepodległościowego zrywu przeciwko carskiej Rosji. Polska historia choć bolesna pokazuje nam, że mamy prawo do wolności – mówił podczas homilii w toruńskim sanktuarium o. Leszek Mitoraj CSsR. Jednak, jak wskazywał, wolność, do której dążyliśmy, którą mamy i która jest nam zadana wymaga świętości.

– Od Ciebie, ode mnie zależy jaką jest nasza Ojczyzna. Będziemy świętymi, to nasza Ojczyzna będzie szczęśliwa. Odwrócimy się od Boga – nasza Ojczyzna zacznie upadać w kolejne niewole. Dlatego dzisiaj dziękujmy Bogu za dar naszej Ojczyzny, za tych którzy oddawali życie za Ojczyznę akcentował duchowny.

Po Eucharystii wierni z relikwiami św. Brata Alberta Chmielowskiego i św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego przeszli na dziedziniec świątyni, gdzie złożone zostały kwiaty i znicze przed tablicą upamiętniającą Powstanie Styczniowe.

TV Trwam News

drukuj