fot. Monika Bilska

Toruń: Trwają rekolekcje dla słuchaczy Radia Maryja

W Toruniu trwają rekolekcje dla słuchaczy Radia Maryja. Kolejna już edycja modlitewnego spotkania odbywa się pod hasłem: „Uzdrawiająca moc przebaczenia”.

Każdego dnia osoby uczestniczące w rekolekcjach spotykają się na eucharystii w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

Zgromadzeni biorą także udział w konferencjach, które prowadzi o. Paweł Drobot, redemptorysta. Rekolekcjonista zauważa, że spotkania koncentrują się na trzech tematach.

– Pierwszy temat: „Doświadczenie Bożej miłości”, czyli spojrzenie na moje życie tak, jak Bóg patrzy na moje życie – z miłosierdziem, czułością, przebaczeniem, wrażliwością. Drugi obszar to uzdrowienie relacji z bliźnimi. Będziemy tutaj poruszać tematy przebaczenia: jak przebaczyć bliźnim, najbliższym, w rodzinie, pracy, znajomym. Trzeci obszar to uzdrowienie relacji ze sobą samym. Niejednokrotnie to najtrudniejszy obszar, bo chodzi o akceptację samego siebie, przebaczenie sobie – zaznacza o. Paweł Drobot CSsR.

Rekolekcje dla słuchaczy Radia Maryja potrwają do piątku. Kolejne modlitewne spotkanie w Toruniu odbędzie się w dniach od 9 do 13 marca pod hasłem „Przyjdź Królestwo Twoje”.

RIRM

drukuj