Ołtarz „Światło Pojednania i Pokoju” przybył do Torunia

W Polsce trwa peregrynacja ołtarza „Światło Pojednania i Pokoju”, przeznaczonego do Rwandy. Dziś przybył on do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu.

Peregrynacja ołtarza „ Światło Pojednania i Pokoju” rozpoczęła się w Brzegach podczas tegorocznych Światowych Dni Młodzieży. I to właśnie czuwanie Ojca św. Franciszka z młodzieżą było pierwszym etapem tej wyjątkowej podróży. Docelowo ołtarz udaje się do Rwandy do Sanktuarium Matki Bożej Słowa w Kibeho. To właśnie tam zostanie utworzone kolejne Międzynarodowe Centrum Modlitwy o Pokój, w ramach prowadzonego przez Stowarzyszenie Communita Regina Della Pace dzieła „12 Gwiazd w Koronie Maryi Królowej Pokoju”.

Inspiracją utworzenia na świecie dwunastu ośrodków Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju były słowa św. Jana Pawła II, który mówił o Maryi jako Niewieście Eucharystii. Ołtarz przygotowywany został przez pracownię „Drapikowski Studio”, prowadzoną przez gdańskich artystów, zanim jednak trafi do Rwandy, będzie peregrynował przez najbliższy rok po kościołach w Polsce oraz poza jej granicami.

Dziś ołtarz trafił do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Uroczysta inauguracja adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju na świcie przy ołtarzu „ Światło Pojednania i Pokoju” odbędzie się w najbliższą niedzielę, po Mszy św. o godz. 12.00. Eucharystii tej będzie przewodniczył o. Janusz Sok –  prowincjał Prowincji Warszawskiej Redemptorystów. Ołtarz będzie wystawiony w  Kaplicy Pamięci Polskich Męczenników do 26 października. Adoracja będzie trwała codziennie od 6.00 do 21.30.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj