fot. Tomasz Strąg

W toruńskim sanktuarium odbyły się dziś uroczystości odpustowe ku czci Jana Pawła II

W Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu odbyły się dziś uroczystości odpustowe ku czci Jana Pawła II.

W obchodach licznie wzięli udział wierni, kapłani i siostry zakonne. Uroczystości zainaugurował o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR. Dyrektor Radia Maryja przypomniał, że w sanktuarium znajduje się obraz, przed którym modlił się św. Jan Paweł II.

– Przed tym obrazem, który jest tutaj, modlił się. A któryś raz powtarzał, dał cztery miesiące przed odejściem do Domu Ojca księdzu Mirosławowi Drozdkowi. On przed tym obrazem modlił się za świat, za Kościół, za Polskę. Wybłagał wiele łask, my też możemy – mówił o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Centralnym punktem uroczystości odpustowych ku czci Jana Pawła II była Msza św. Eucharystii przewodniczył ks. abp Tomasz Peta, metropolita Astany.

Kierując słowo do wiernych, mówił m.in. o niebezpieczeństwach, które uderzają w ducha narodu.

– Przewalające się przez świat i przez Polskę bezbożne ideologie mogą być bardziej tragiczne w skutkach dla narodu i świata. Bardziej tragiczne dla narodu polskiego niż 123 lata zaborów, niż okupacja hitlerowska i radziecka. Tamte bowiem nie były w stanie zniewolić ducha narodu, który był wolny nawet w kajdanach – podkreślał ks. abp Tomasz Peta.

Bractwo św. Jana Pawła II, działające przy sanktuarium, przyjęło nowych członków w przypadające dziś liturgiczne wspomnienie. Do toruńskiego sanktuarium wprowadzone zostały też relikwie błogosławionej Marceliny Darowskiej i bł. s. Marii Ewy Noiszewskiej. Ponadto, odsłonięta została kolejna stacja maryjna, która dotyczy cudu rozmnożenia ryb w Oziornoje.

Transmisję z obchodów odpustowych przeprowadziło Radio Maryja  i Telewizja Trwam.

RIRM

drukuj