Piesza Pielgrzymka Toruńska wyruszyła na Jasną Górę

Na Jasną Górę podążają pielgrzymi z całego kraju. Każdego dnia pokonują określoną trasę, ofiarując znoszony trud w różnych intencjach. Dziś rano z katedry Świętych Janów w Toruniu po raz 39. wyruszyła Piesza Pielgrzymka Toruńska.

Eucharystii przewodniczył ks. bp Andrzej Suski – ordynariusza diecezji toruńskiej. W homilii zwrócił uwagę na podwójny wymiar pielgrzymowania.

– Siostry i bracia, pielgrzymka na Jasną Górę jest wyjątkowym doświadczeniem drogi, tej mierzonej kilometrami i trudami pieszego wędrowania w pogodzie i w słocie, w zmęczeniu, ale i w radości. Ale jest również doświadczenie drogi w wymiarze duchowym, drogi życia i wiary. Człowiek powinien znać drogę, którą kroczy, żeby doszedł do celu. I nasza wiara chrześcijańska wyraźnie wskazuje, że naszym celem jest Bóg – podkreślił ks. bp Andrzej Suski.

W najbliższych dniach na Jasną Górę wyruszą m.in. Piesza Pielgrzymka Krakowska, Warszawska Pielgrzymka Piesza, Piesza Pielgrzymka Żołnierzy oraz Piesza Pielgrzymka Bezdomnych.

Na pielgrzymim szlaku są już m.in. uczestnicy Pielgrzymki Szczecińsko-Kamieńskiej, a także Pielgrzymki Kaszubskiej z Helu, którzy do 12 sierpnia przejdą 634 km.

TV Trwam News/RIRM

drukuj