fot. CBŚP

Toruń: CBŚP zlikwidowało dwa laboratoria mefedronu i BMK, 36-letni „chemik” trafił do aresztu

Centralne Biuro Śledcze Policji zlikwidowało na terenie powiatu toruńskiego dwa laboratoria, w których produkowany był mefedron i BMK, czyli prekursor narkotykowy, służący m.in. do wytwarzania amfetaminy. Funkcjonariusze zatrzymali także 36-letniego „chemika”, który miał nadzorować proces produkcji narkotyków. Mężczyzna został aresztowany.

Podinsp. Iwona Jurkiewicz, rzeczniczka Centralnego Biura Śledczego Policji poinformowała, że funkcjonariusze pracowali nad tą sprawą od kilku miesięcy.

„Z ich informacji wynikało, że narkotyki mogą być produkowane na terenie powiatu toruńskiego” – dodała.

W Toruniu został zatrzymany 36-letni mężczyzna, który w pomieszczeniach gospodarczych znajdujących się na wynajętej posesji nadzorował produkcję środków odurzających. Policjanci zabezpieczyli kompletną linię służąca do wytwarzania mefedronu oraz 9 kg gotowego już narkotyku, pozostawionego do wysuszenia.

„Tam też policjanci znaleźli i zabezpieczyli broń palną z amunicją oraz podrobiony dowód osobisty. Podczas akcji przejęte zostały również prekursory i odczynniki chemiczne służące do produkcji BMK” – podała podkom. Jurkiewicz.

CBŚP dotarło także do innego lokalu na terenie powiatu toruńskiego. W piwnicy użytkowanej przez podejrzanego zlikwidowali kolejne laboratorium.

„W tym miejscu policjanci zabezpieczyli m.in. odczynniki chemiczne oraz woreczki strunowe. Zabezpieczone substancje przekazano do badań fizykochemicznych” – przekazała rzeczniczka CBŚP.

Prokurator Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum–Zachód ogłosił zatrzymanemu zarzut wytwarzania znacznych ilości substancji psychotropowych. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany. Za popełnienie zarzucanego czynu grozi kara pozbawienia wolności do 15 lat.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl