fot. TV Trwam

Przedstawiciele biur i kół przyjaciół Radia Maryja przyjechali do Torunia

W piątek 17 sierpnia do Torunia przyjechali przedstawiciele biur i kół przyjaciół Radia Maryja. Spotkanie zainaugurowały nieszpory oraz uroczysta Eucharystia w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Wydarzenie zakończy się w niedzielę.

Koła i Biura Przyjaciół Radia Maryja pełnią bardzo ważną funkcję – podkreślał ich opiekun o. Marian Sojka CSsR.

– Dla słuchaczy Radia Maryja uczestnictwo i tworzenie biur i kół jest zadaniem ewangelizacyjnym – wskazywał o. Marian Sojka CSsR.

Na co dzień biura i koła są ważnym wsparciem organizacyjnym, ale przede wszystkim modlitewnym dla toruńskiej rozgłośni i dzieł przy niej powstałych.

– Wiele kół i biur Radia Maryja systematycznie, co tydzień lub co miesiąc gromadzi się, aby modlitwą wspierać to dzieło ewangelizacyjne – zauważył redemptorysta.

Członkowie biur i kół w lokalnych społecznościach mówią o dziele Radia Maryja i zachęcają innych do włączenia się w wielką radiową rodzinę. Ważnym zadaniem jest także integrowanie słuchaczy.

– Gromadzimy się wokół tej działalności. Ponadto wszyscy uważamy, że Radio Maryja jest światowe. Mamy katechezę, Mszę św. i ludzie gromadzą się wokół tego radia, bo uważają, że ono spełnia ich marzenia o tym, żeby ubogacić się, żeby się spotkać, porozmawiać, łączyć się – mówiła Jadwiga Jarmińska, przewodnicząca Terenowego Biura Radia Maryja w Nowym Tomyślu.

Koła i biura przyjaciół Radia Maryja prężnie działają nie tylko w Polsce, ale również i za granicą.

– Wszystkie te koła i biura czują się bardzo zjednoczone w rodzinie Radia Maryja, czują się rodziną – zaznaczył o. Marian Sojka CSsR.

Rodziną, która nie wyobraża sobie codziennego życia bez Radia Maryja.

– Tu jest modlitwa, tu jest dużo rozmowy o Bogu. Człowiek zwraca się do Boga o każdej porze dnia, a więc może odmówić modlitwę pracując, cokolwiek robiąc – mówił Andrzej Miernicki z Biura Radia Maryja przy parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Ostrowie Mazowieckim.

Przyjaciele Radia Maryja wspierają swoją rozgłośnię także materialnie. Bez ich pomocy radio nie mogłoby istnieć.

– Robimy wszystko, co możliwe: wspieramy groszem, którego zawsze każdemu brakuje, modlitwą nieustanną – podkreśliła Helena Miturska z Koła Przyjaciół Radia Maryja przy parafii św. Józefa w Lublinie.

Każdego roku przedstawiciele kół i biur przyjeżdżają na spotkanie do Torunia.

– Dobrze, że jesteście, ale dobrze, że odpowiedzieliście na to wezwanie Pana Jezusa – „idźcie i głoście”. A to wezwanie, które było bardzo drogie Janowi Pawłowi II. Często mówił: „Apostolat świeckich”. Wszyscy jesteśmy apostołami – wskazał o. Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor rozgłośni.

Spotkanie to przede wszystkim modlitwa, ale też integracja.

– Bardzo wielkim celem, także i tego spotkania, jest modlitwa, refleksja i jest również przyjęcie na siebie nowych wyzwań, które wypływają z wyzwań obecnego świata. Kolejnym celem jest także szukanie nowych sposobów, nowych metod docierania z przesłaniem dzieł Radia Maryja, a także – co jest bardzo ważnym zadaniem – poszukiwanie sposobów do jak najlepszego realizowania zadań, które Radio Maryja realizuje w Polsce i poza granicami – mówi o. Marian Sojka CSsR.

Miejscem modlitewnych spotkań przyjaciół Radia Maryja jest świątynia NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

– Przede wszystkim to jest różaniec, bo jesteśmy w sanktuarium maryjnym, więc (pielgrzymi – red.) są zaproszeni na różaniec, Eucharystię i także nieszpory, ponieważ – tak, jak w Radiu Maryja rano jest jutrznia i nieszpory, także i tutaj, w sanktuarium liturgia godzin jest przeżywana przez wszystkich pielgrzymów, którzy tu przybywają – wyjaśnił o. Andrzej Laskosz CSsR.

Tv Trwam News/RIRM

drukuj