fot. Monika Bilska

W Toruniu trwają rekolekcje dla słuchaczy Radia Maryja

W Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu trwają rekolekcje dla słuchaczy Radia Maryja. Przyświeca im hasło: „Jak lepiej przeżywać sakrament pokuty?”.

Rekolekcje prowadzą ojcowie zaangażowani w Centrum Apostolstwa i Duchowości Redemptorystów. Każdego dnia odbywają się konferencje oraz sprawowana jest Eucharystia.

Uczestnicy rekolekcji modlą się za wstawiennictwem św. Gerarda Majelli o łaskę dobrej spowiedzi. Jak zaznaczył kustosz Sanktuarium o. Andrzej Laskosz, w dzisiejszych czasach coraz więcej katolików rezygnuje z sakramentu pokuty.

– Jesteśmy zobowiązani do tego, abyśmy nie odchodzili od sakramentu pokuty, ale wtedy, kiedy grzech się pojawia, byśmy szybko byli tam, gdzie Bóg Miłosierny na nas czeka, i który zawsze chce nam okazać swoją łaskę przez wybaczenie. Dlatego to jest coś bardzo ważnego, z czego nigdy nie wolno nam zrezygnować. Nie ma czegoś takiego jak: „Jestem katolikiem, ale się nie spowiadam.” Katolik wie doskonale, kiedy pojawi się grzech i ma być przy kratkach konfesjonału – wskazał o. Andrzej Laskosz.

Rekolekcje dla słuchaczy Radia Maryja zakończą się jutro. Następne spotkania modlitewne planowane są na przełomie grudnia oraz stycznia.

RIRM

drukuj