fot. Monika Bilska

Dar dla Matki Najświętszej – rozpoczyna się dziękczynna nowenna za Radio Maryja

Rozpoczynamy dziś dziewięciomiesięczną nowennę dziękczynną za Radio Maryja. Modlitewna inicjatywa połączona jest z wynagradzaniem Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny zniewag, których doświadcza także w naszej Ojczyźnie. Podejmijmy tę modlitwę wszyscy!

Nieprzypadkowo dzień, w którym co miesiąc odbywać się będzie nowenna, to pierwsza sobota miesiąca.

„Pan Jezus i Maryja objawiając się w Pontevedra Siostrze Łucji z Fatimy, proszą nas o wynagradzanie za zniewagi, które ranią Niepokalane Serce Maryi. Odpowiadamy na to wezwanie. Podczas dziewięciomiesięcznej nowenny przygotowującej nas duchowo do 30. rocznicy powstania Radia Maryja będziemy przepraszać za wszystkie bluźnierstwa, których dopuszczają się ludzie wobec Matki Bożej. Pragniemy także dziękować, ale również prosić o pomoc w podejmowanych działaniach ewangelizacyjnych. Oddajemy się Maryi do dyspozycji dla ratowania dusz ludzkich w Ojczyźnie i na całym świecie. Chcemy być pomocnikami Matki Najświętszej, współpracować z Maryją w dziele ewangelizacji” – podkreśla w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, dyrektor Radia Maryja.

Założyciel toruńskiej rozgłośni zwraca uwagę, że Rodzina Radia Maryja idzie drogą zawierzenia Maryi, której w XX wieku uczyli nas: św. Maksymilian Maria Kolbe, czcigodny Sługa Boży ks. kard. August Hlond, czcigodny Sługa Boży ks. kard. Stefan Wyszyński, św. Jan Paweł II. Ta droga całkowitego oddania Maryi i zaufania Panu Bogu jest konieczna w kontekście walki z Kościołem w Polsce i na całym świecie, która przybiera coraz bardziej wyrafinowane formy.

„Doskonale wiemy z historii, jak działał komunizm, bezbożna ideologia, której celem było wyrwanie z ludzkich serc Pana Boga, zniszczenie katolickiej wiary. I teraz takie działania są podejmowane poprzez m.in. odbieranie dobrego imienia tym, którzy głoszą Ewangelię, poprzez próbę zastraszania, nawet akty fizycznej przemocy, w tym pobicia kapłanów” – zaznacza dyrektor Radia Maryja.

Pasterze Kościoła, kapłani szkalowani są poprzez często powielane i nagłaśniane przez media uogólnienia. W ten sposób podważany jest autorytet tych, którzy głoszą Ewangelię. To powoduje, że przestają być słuchani.

„Wszyscy wierzący w Chrystusa są odpowiedzialni za ewangelizację. Pan Jezus przed wstąpieniem do nieba powiedział do uczniów: idźcie na cały świat i nauczajcie wszystkie narody. To mówi także do nas. Dlatego wezwanie do całej Rodziny Radia Maryja, aby włączyła się w tę nowennę. Idziemy z Matką Bożą, Ona jest pierwszą chrześcijanką, Gwiazdą Ewangelizacji. Dlatego Jej wynagradzamy, Jej dziękujemy i o Jej pomoc prosimy. Oddajemy się w opiekę Maryi i mówimy: jesteśmy gotowi, by Tobie, Matko Najświętsza, pomagać przyprowadzać ludzi do Pana Boga” – zachęca o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Nowenna zostaje podjęta w związku z przypadającą 8 grudnia br. 30. rocznicą powstania Radia Maryja [czytaj więcej]. Będzie odprawiana w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu w każdą pierwszą sobotę miesiąca od godz. 12.00 do 13.00. W programie słowo św. Jana Pawła II, medytacja pierwszosobotnia i różaniec ze słuchaczami. W modlitwie przed nowenną i w Eucharystii można uczestniczyć również duchowo, łącząc się z sanktuarium za pośrednictwem transmisji w Radiu Maryja [tutaj]  i TV Trwam [tutaj].

Procesja pokutna, która odbywa się w każdą sobotę w sanktuarium, w pierwsze soboty zaplanowana została na godz. 11.00. Msza św. natomiast celebrowana będzie o godz. 13.00.

Małgorzata Bochenek/Nasz Dziennik

drukuj