Ks. bp prof. I. Dec: Radio Maryja wychowuje, dostarcza informacji i formacji

„Tak jak wskazywał Benedykt XVI – przyszłość należy nie do nienawiści, ale do miłości, prawdy, piękna. Wszystkie te wartości mają źródło w Bogu i do Niego prowadzą. Właśnie w tym duchu wychowuje nas Radio Maryja, dostarczając informacji i formacji” – powiedział w rozmowie z dzisiejszym „Naszym Dziennikiem” JE ks. bp prof. Ignacy Dec.

Ks. bp prof. Ignacy, Dec odnosząc się do nauczania polskiego Papieża, powiedział, że „Radio Maryja, Telewizja Trwam i >>Nasz Dziennik<< trzymają się mocno linii, którą wytyczył nam św. Jan Paweł II”.

„To olbrzymia zasługa Ojca Dyrektora dr. Tadeusza Rydzyka. Radio Maryja od ponad ćwierć wieku w różnych programach, audycjach przypomina nauczanie Papieża Polaka. To jest właściwa linia, z której sprowadzić nas chcieli zwolennicy liberalnego nurtu, nawet tzw. lewica katolicka. Wiem, co działo się z Radiem Maryja na początku tego stulecia, kiedy trwała wzmożona nagonka na to medium, jak musieliśmy wszyscy go bronić” – wskazał.

„Ja z grupą biskupów wskazywałem, że Radio Maryja musi pozostać takie, jakie jest – niezależnie od mocodawców, nieukładające się ze światem, zależne tylko od Objawienia, nauki Kościoła i własnego sumienia. Ten kształt Radia Maryja udało się utrzymać” – dodał.

Duchowny zwrócił również uwagę na istotę działań toruńskiej rozgłośni, wśród których wymienić można chociażby pielgrzymki rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. 27. edycja tego wydarzenia rozpocznie się dziś pod hasłem „Polska miłością wskrzeszona” [czytaj więcej].

Jak zaznaczył ks. bp prof. Ignacy Dec, „póki zdrowie służy i Pan Bóg pozwoli, będę pielgrzymował z Radiem”.

Ks. Biskup wskazał także na kryzys moralny panujący na świecie.

„Wszelkie kryzysy społeczne, finansowe są konsekwencją kryzysu moralnego. Jeśli odbudujemy ducha, jeśli będziemy dbać o promocję wartości duchowych, poradzimy sobie z trudnościami materialnymi. Wspomnijmy tu filary cywilizacji miłości: prymat osoby przed rzeczą, prymat etyki przed techniką – etyki w nauce, kulturze, gospodarce, polityce, mediach; prymat „być” przed „mieć” oraz prymat miłości przed sprawiedliwością. Tylko miłość daje życie, buduje i wskrzesza, nienawiść jedynie zabija. Tak jak wskazywał Benedykt XVI – przyszłość należy nie do nienawiści, ale do miłości, prawdy, piękna. Wszystkie te wartości mają źródło w Bogu i do Niego prowadzą. Właśnie w tym duchu wychowuje nas Radio Maryja, dostarczając informacji i formacji” – podkreślił duchowny.

Nasz Dziennik/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl