fot. Monika Bilska

[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Radio Maryja stało się największym polskim radiem na całym świecie. Nie ma innego radia, które jest tak szeroko słuchane. Nie ma przekazu, który by bardziej i głębiej kształtował naszą świadomość narodową bazującą na wartościach chrześcijańskich

Radio Maryja stało się największym polskim radiem na całym świecie. Nie ma takiego radia, które jest tak szeroko słuchane. Nie ma takiego przekazu, który by bardziej i głębiej kształtował naszą świadomość narodową bazującą na wartościach chrześcijańskich. Nie ma takiej audycji, która by stworzyła cały szereg instytucji kształtujących polskich dziennikarzy, polską świadomość, naszą przyszłość. powiedział Antoni Macierewicz, poseł PiS, marszałek senior Sejmu, były minister obrony narodowej, w czwartkowym felietonie z cyklu „Głos Polski” w TV Trwam.

W swoim felietonie poseł Antoni Macierewicz odniósł się do nadchodzącej 31. rocznicy powstania Radia Maryja. Polityk mówił o początkach tego wielkiego dzieła.

8 grudnia 1991 r. nastąpiła oficjalna rejestracja Radia Maryja. Dzień później miała miejsce pierwsza audycja. Ta praca trwała długo, była niesłychanie wyczerpująca, wymagająca olbrzymiego poświęcenia i niezwykłej wiary, że to jest naprawdę możliwe. Tamte czasy nie dawały szansy, pewności, perspektywy. To były czasy, które w istocie były czasami rządu dzisiejszej Platformy Obywatelskiej, może nawet bardziej formuły komunistycznej, która była antypolska – zwrócił uwagę poseł PiS.

Dwa dni wcześniej, 6 grudnia 1991 roku Jan Olszewski został wybrany na stanowisko premiera. Zmienił się rząd i zmieniły się możliwości oddziaływania polskości, które sprawiły, że Radio Maryja stało się główną formacją kształtującą polską myśl chrześcijańsko-niepodległościową.

Radio Maryja stało się największym polskim radiem na całym świecie. Nie ma takiego radia, które jest tak szeroko słuchane. Nie ma takiego przekazu, który by bardziej i głębiej kształtował naszą świadomość narodową bazującą na wartościach chrześcijańskich. Nie ma takiej audycji, która by stworzyła cały szereg instytucji kształtujących polskich dziennikarzy, polską świadomość, naszą przyszłość. Gdy patrzę na polityków Zjednoczonej Prawicy, to widzę, że oni wszyscy w olbrzymim stopniu są ukształtowani przez Radio Maryja, jeżeli chodzi o świadomość. Polityka jest narzędziem kształtowania życia opartego na wartościach chrześcijańskich i narodowych – mówił marszałek senior Sejmu IX kadencji.

Jak mówił Antoni Macierewicz, przy wszystkich brakach, problemach, wadach, jakie Zjednoczona Prawica posiada i błędach, które popełnia, to tożsamość chrześcijańsko-narodowa jest dla wszystkich posłów prawicowych absolutnym punktem odniesienia.

Dzięki temu mamy tę siłę, głębokie przekonanie, że w przyszłych wyborach decyzja będzie dotyczyła tego, czy Polska będzie Polską, czy Polska będzie niepodległa. Czy rzeczywiście ten proces, który został rozpoczęty przez Jana Olszewskiego i jego rząd, a więc budowa niepodległego państwa polskiego, zostanie dokończony czy poniesiemy klęskę. Czy wygra formacja okrągłego stołu, czy wygra formacja narodowa, niepodległościowa, chrześcijańska – powiedział były szef MON.

radiomaryja.pl

drukuj