Rodzina Radia Maryja rozpocznie dziś pielgrzymkę na Jasną Górę

Rodzina Radia Maryja rozpoczyna dwudniową pielgrzymkę na Jasną Górę.  27. spotkanie przed tronem Matki Bożej Królowej Polski będzie przebiegało pod hasłem „Polska miłością wskrzeszona”. Transmisję przeprowadzą Radio Maryja i Telewizja Trwam.

Wydarzenie o godzinie 17.30 otworzy koncert orkiestry Victoria. Pół godziny później sprawowana będzie Msza św. pod przewodnictwem ks. bp. Antoniego Pacyfika Dydycza z Drohiczyna. W programie znalazła się także modlitwa różańcowa i Apel Jasnogórski.

Centralnym punktem pielgrzymki będzie niedzielna Eucharystia. Mszy św. o godzinie 11.00. będzie przewodniczył ks. kard. Zenon Grocholewski z Watykanu.

Ostatnim akcentem spotkania na Jasnej Górze będzie wspólna modlitwa koronką do Miłosierdzia Bożego.

Na miejscu będzie można się zaopatrzyć w dobrą książkę, pobrać bezpłatne materiały, czy złożyć ofiarę – zwraca uwagę dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

– Będą namioty Fundacji „Nasza Przyszłość” z kalendarzami Radia Maryja na 2019 rok, budującymi książkami od dzieci do dorosłych – pomyślmy o młodzieży – pamiątkami. Wszystkie namioty tego samego koloru, a między nimi (…) mniejsze namioty z bezpłatnymi materiałami, folderami z informacjami o Radiu Maryja i naszych dziełach, z obrazkami Radia Maryja i przekazami na ofiary dla Radia Maryja i Telewizji Trwam. W tych mniejszych namiotach będą też skarbonki na symboliczną różę dla Matki Bożej, tj. ofiary na Jej radio – Radio Maryja – wskazuje Dyrektor Radia Maryja.

Naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego Ochrony Ludności i Spraw Obronnych Częstochowy Paweł Zasępa wskazał na naszej antenie, że służby są już gotowe do zapewnienia bezpieczeństwa pielgrzymom.

Przypomniał też, o czym warto pamiętać udając się na modlitewne spotkanie Rodziny Radia Maryja.

– Pielgrzymi powinni posiadać przy sobie informację o miejscu zaparkowania samochodu, autokaru i jego numerze rejestracyjnym. Dobrze byłoby, żeby był również telefon kontaktowy do opiekuna grupy. Ponadto pielgrzymi powinni zabierać ze sobą ubrania chroniące przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, płyny do picia i bardzo ważne: lekarstwa, które zażywają oraz dokument tożsamości. W przypadku zagubienia, pielgrzymi nie powinni oddalać się od okolic Jasnej Góry. Powinni czekać na odnalezienie przy pomniku ks. kadr. Wyszyńskiego lub w wyznaczonym miejscu przez opiekuna grupy – wskazał.

Więcej na temat XXVII Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę [tutaj]

RIRM

drukuj