fot. twitter.com/WaldekKraska

Wiceszef MZ: Rekomendacje dot. Wielkanocy poznamy za tydzień lub dwa. W tej chwili nie ma jeszcze decyzji

Myślę, że za tydzień, dwa pojawią się rekomendacje dot. Wielkanocy; będą to zalecenia, żebyśmy ograniczyli kontakty mobilne swoje, bo to jest główna przyczyna zwiększenia zakażeń COVID-19 – powiedział w sobotę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Waldemar Kraska pytany w Radiu Zet, czy rząd wie już, jakie ewentualne ograniczenia wprowadzi w związku ze zbliżającymi się świętami Wielkiej Nocy, powiedział: „Pamiętam rok temu, kiedy mówiliśmy, że następne święta już będą świętami normalnymi. Niestety wydaje się, że na pewno jakieś ograniczenia w przemieszczaniu (będą). Myślę, że będą to zalecenia, tak, jak zawsze, żebyśmy jednak pewnie ograniczyli te kontakty mobilne swoje, bo to jest jakby główna przyczyna zwiększenia zakażeń”.

„To jest początek kwietnia, czyli dość nieodległy termin. My oczywiście o tym myślimy i myślę, że za tydzień, dwa takie rekomendacje się pojawią” – przekazał Waldemar Kraska.

Dopytywany, czy będą to rekomendacje czy zakazy, odpowiedział: „jestem zwolennikiem zawsze rekomendacji, bo wierzę w mądrość Polaków”.

„Tak przeważnie się to dzieje. Jeżeli będzie sytuacja gorsza, niż w tej chwili, wtedy być może pojawią się zakazy, ale w tej chwili nie ma jeszcze decyzji” – zaznaczył wiceminister.

W tym roku Wielkanoc wypada 4 kwietnia.

PAP

drukuj