Ks. kard. Stefan Wyszyński zostanie ogłoszony błogosławionym w przyszłym roku

Ksiądz kardynał Stefan Wyszyński zostanie ogłoszony błogosławionym w przyszłym roku. Beatyfikacja odbędzie się 7 czerwca w Warszawie na Placu Piłsudskiego. W uroczystości weźmie udział papieski wysłannik, prefekt Kongregacji ds. Kanonizacyjnych ksiądz kardynał Giovanni Angelo Becciu.

Od wczoraj działa strona internetowa, gdzie można znaleźć szczegółowe informacje o przygotowaniach do beatyfikacji Sługi Bożego – www.prymaswyszynski.pl.

Beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia to wielkie wydarzenie dla Kościoła w Polsce – podkreśla ksiądz prof. Jan Machniak, wykładowca akademicki z Krakowa.

– Prymas Wyszyński to symbol, to znak Kościoła walczącego, nieugiętego, który powiedział w pewnym momencie komunizmowi „non possumus”. Jego zasługi są niezwykłe, dlatego nazywamy go Prymasem Tysiąclecia. On zaciążył na końcówce pierwszego tysiąclecia i na nowym tysiącleciu, w które wprowadzał nas już Jan Paweł II – wskazuje.

3 października Ojciec Święty Franciszek zatwierdził dekret otwierający drogę do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia. Proces trwał 30 lat. W styczniu tego roku komisja lekarzy w watykańskiej kongregacji zatwierdziła dokumentację dotyczącą cudu. Następnie dekret zaakceptowała komisja teologów oraz komisja księży kardynałów i biskupów.

RIRM

drukuj