fot. By Janusz Trocha - (1981-06-05). Tygodnik Solidarność (10): 1.http://dominusvobis.blogspot.com/2009/03/cardeais-criados-por-pio-xii-consitorio_12.html, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=12221811

Lewica atakuje Prymasa Tysiąclecia

Sejm przyjął uchwałę, która ustanawia przyszły rok – Rokiem Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Przeciwko zagłosowali politycy Lewicy. Poseł Joanna Senyszyn wykorzystała sejmową debatę, by uderzyć w postaci Prymasa Tysiąclecia oraz św. Jana Pawła II.

W piątek Sejm procedował uchwałę w sprawie ustanowienia roku 2021 Rokiem Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Prymas Tysiąclecia upominał się o ducha narodu w starciu z ateistyczną ideologią komunizmu. Zainicjował obchody Tysiąclecia Chrztu Polski. Był twórcą Jasnogórskich Ślubów Narodu. Te same osoby, które przed laty identyfikowały się jako przeciwnicy ks. kardynała, również dzisiaj próbują uderzać w jego pamięć.

– To przez takich jak on i Jan Paweł II Kościół stał się bezpieczną przystanią dla pedofilów – mówiła w Sejmie Joanna Senyszyn, poseł Lewicy.

Joanna Senyszyn była przez lata związana z Polską Zjednoczoną Partią Robotniczą. W trakcie dyskusji o uchwale w sprawie Roku Kardynała Stefana Wyszyńskiego, brutalnie atakowała tych, których Kościół uznał za świętych i błogosławionych.

– Pani niestety każdą sytuację wykorzystuje do ataku na Kościół katolicki, do ataku na ludzi wierzących – wskazał w odpowiedzi wiceminister aktywów państwowych, Janusz Kowalski.

W Sejmie po raz kolejny miały okazję wybrzmieć słowa, które wypowiedział ks. kard. Stefan Wyszyński.

„Jeśli przyjdą niszczyć ten naród, zaczną od Kościoła, bo Kościół jest siłą tego narodu” – przypomniał słowa Prymasa Tysiąclecia Jacek Ozdoba, wiceminister klimatu.

Przeciwko uchwale w sprawie Roku Kardynała Stefana Wyszyńskiego byli w większości politycy Lewicy, kilkunastu posłów Koalicji Obywatelskiej oraz Hanna Gil-Piątek związana z Szymonem Hołownią. Pozostali poparli uchwałę. Wszyscy posłowie PiS-u, PSL-u, Kukiz’15 i Konfederacji. W batalii, w której środowiska ateistyczne próbują zniszczyć pamięć o ks. kard. Stefanie Wyszyńskim i św. Janie Pawle II, tak naprawdę chodzi o uderzenie w wartości oparte na dekalogu – to słowa ks. abp. Henryka Hosera.

„Jan Paweł II i jego nauczanie są przeszkodą dla neomarksistów, którzy budują <<nowego człowieka>> w oderwaniu od tego, co dawniej go kształtowało” – akcentował ks. abp Henryk Hoser w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Dobrego imienia św. Jana Pawła II broni Stowarzyszenie Teologów Moralistów, które wystosowało specjalny list. Pod jego treścią podpisał się ks. prof. Paweł Bortkiewicz, który wskazuje, że atak na św. Jana Pawła II to w istocie atak na naszą tożsamość. [czytaj więcej]

TV Trwam News

drukuj