Księga podziękowań i próśb do Prymasa Tysiąclecia i matki Elżbiety Róży Czackiej. Zostaw swój wpis

Z okazji beatyfikacji ks. kard. Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Róży Czackiej powstaje księga pamiątkowa, w której każdy może wpisać swoje podziękowania oraz prośby do nowych błogosławionych. Księga będzie obecna na uroczystościach beatyfikacyjnych, które odbędą się 12 września bieżącego roku. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Centrum Życia i Rodziny.

Zbliżająca się beatyfikacja ks. kard. Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Róży Czackiej jest okazją, by zwrócić uwagę na ich czyny i wybory. Można podziękować im również za wszystkie dobra wyświadczonego bliźnim lub poprosić przyszłych błogosławionych o wstawiennictwo.

Wielokrotnie przy okazji beatyfikacji lub kanonizacji opinia publiczna wspominała osoby, które swoim życiem zapisały się złotymi zgłoskami w dziejach narodu i Kościoła.

Centrum Życia i Rodziny uruchomiło cyfrową platformę umożliwiającą wpisanie się do księgi pamiątkowej powstającej na okoliczność beatyfikacji dwójki Polaków.

„Mogą to być słowa uznania, wyrazy dziękczynienia, szczera prośba do nowych błogosławionych o ich wstawiennictwo” – poinformowali inicjatorzy akcji.

Inicjatorzy akcji wskazali, że księga pamiątkowa zostanie złożona jako dar Przyjaciół Centrum Życia i Rodziny, a następnie umieszczona w Muzeum Archidiecezjalnym jako pamiątka.

„Wpis do księgi beatyfikacyjnej to nie tylko możliwość złożenia swoich próśb i podziękowania za postawę naszych nowych błogosławionych. Złożenie wpisu to także – choćby i symbolicznie – zapisanie się w historii Kościoła i narodu oraz wzięcie udziału w ważnej inicjatywie, która będzie pamiątką i świadectwem naszej wiary” – mówił Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny i pomysłodawca stworzenia księgi.

Organizatorzy zachęcili do złożenia wpisu wszystkich Polaków. Tyczy się to zwłaszcza tych osób, które nie będą mogły osobiście uczestniczyć w beatyfikacji.

Wpisów do księgi można dokonać [tutaj].

 

Olimpia Jabłońska-Kraska/CŻiR/radiomaryja.pl

drukuj