fot. flickr.com

Do Polski będzie napływać chłodna polarno-morska masa powietrza

Jak informuje IMGW, Europa Środkowa oraz Półwysep Bałkański i Wyspy Brytyjskie znajdą się w zasięgu wyżu znad Morza Północnego. Na pozostałym obszarze kontynentu dominować będą niże z frontami atmosferycznymi.

Polska będzie pod wpływem wyżu, początkowo na południowym wschodzie zaznaczy się strefa pofalowanego frontu atmosferycznego. Napływać będzie chłodna polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1014 hPa i będzie rosnąć.

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na południu, w centrum i na wschodzie Polski początkowo duże i miejscami opady deszczu i mżawki. Rano na południu zanikające mgły ograniczające widzialność do 400 m. Temperatura maksymalna od 7 st. do 11 st., a w rejonach podgórskich od 4 st. do 8 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na południu Polski porywisty, z kierunków północnych.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, na północy Polski wzrastające do dużego. Na południu lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna na wschodzie i południu Polski od -4 st. do -2 st., na pozostałym obszarze od -2 st. do 0 st., jedynie na wybrzeżu cieplej, od 1 st. do 3 st. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany i porywisty, północny, skręcający na zachodni i północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj