fot. flickr.com

W Polsce nadal wietrznie; spodziewane opady deszczu i deszczu ze śniegiem

Jak informuje IMGW, nad Europą dominują niże z głównym ośrodkiem nad Morzem Północnym oraz związane z nimi układy frontów atmosferycznych. Południe kontynentu znajduje się w zasięgu słabych wyżów znad Azorów oraz Afryki. Pogodę nad Polską kształtuje niż znad Morza Północnego, na północnym wschodzie, centrum i południu kraju zaznacza się wpływ związanego z nim ciepłego frontu atmosferycznego. Z zachodu napływa chłodne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa.

We wtorek zachmurzenie umiarkowane, jedynie w północno-wschodniej części kraju oraz miejscami na południu okresami duże i tam przelotne opady deszczu, na północnym wschodzie oraz obszarach podgórskich deszczu ze śniegiem, w górach śniegu. Na Dolnym Śląsku możliwe opady krupy śnieżnej. Temperatura maksymalna od 5 st. na północnym wschodzie do 8 st. na zachodzie i południu, chłodniej w kotlinach górskich, około 3 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na Suwalszczyźnie początkowo duże i tam zanikające opady śniegu. Temperatura minimalna od -2 st. na północy i miejscami na południu do 0 st. na przeważającym obszarze kraju i 2 st. nad morzem. W kotlinach górskich chłodniej, około -6 st. Wiatr będzie słaby, na Pomorzu umiarkowany, nad morzem dość silny i porywisty, zachodni i północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj