M. Błaszczak

fot. Tomasz Strąg

Min. M. Błaszczak uda się z wizytą na Węgry

Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak złoży dziś wizytę w Budapeszcie. Szef MON-u wraz z ministrem obrony Węgier poruszą kwestie m.in. dotyczące współpracy militarnej i w ramach Grupy Wyszehradzkiej.

Spotkanie rozpocznie się przed południem – poinformowała Dagmara Jarosławska z Centrum Operacyjnego MON. Mówiła też o tematach rozmów ministrów Polski i Węgier.

– Rozpocznie się od ceremonii powitania w Ministerstwie Obrony Węgier. Następnie ministrowie udadzą się na rozmowy bilateralne. Potem odbędzie się konferencja prasowa, a następnie kontynuacja rozmów dotycząca współpracy obronnej, dotycząca ustaleń ostatniego szczytu NATO, jak również współpracy na poziomie wojskowym: dalszym wzmocnieniu bezpieczeństwa w regionie, wzmocnieniu wschodniej flanki i o dowództwie, które dowodzi Batalionowymi Grupami Bojowymi – wskazała Dagmara Jarosławska.    

Na zakończenie wizyty na Węgrzech minister Mariusz Błaszczak złoży także wieniec przed Pomnikiem Męczenników Katynia.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl