Deszczowo w całej Polsce

IMGW informuje, że na północy i południowym zachodzie Europy pogodę kształtują niże wraz z układami frontów atmosferycznych. Na pozostałym obszarze dominują wyże.

Przeważająca część Polski jest w obszarze wyżu, ale od północy kraju stopniowo będzie się nasuwać zatoka związana z niżem znad Finlandii. Z zachodu napływa dość ciepłe powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1003 hPa i będzie spadać.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na krańcach zachodnich. Przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu, na południu i w centrum kraju początkowo także deszczu. Temperatura maksymalna od 3 do 6 st. C. Wiatr umiarkowany i porywisty, na północy w porywach do 60 km/h, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, osiągający w porywach 80 km/h, północno-zachodni i zachodni. Miejscami zawieje śnieżne.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl