W kraju zachmurzenie duże i umiarkowane

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia, północna a także półwysep Iberyjski będą pod wpływem układów niskiego ciśnienia. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem klina wyżowego związanego z wyżem znad Atlantyku.

W ciągu najbliższej doby Polska znajdzie się pomiędzy odsuwającym się na wschód niżem z ośrodkiem nad Ukrainą, a klinem związanym z rozbudowującym się nad Europą Zachodnią wyżem. Stopniowo wyż ten obejmie swoim zasięgiem przeważający obszar kraju. Początkowo z północnego zachodu napływać będzie chłodne polarno-morskie powietrze, później przejściowo z północy arktyczne.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie rosło.

We wtorek na północnym zachodzie kraju przeważać będzie zachmurzenie umiarkowane, okresowo tylko wzrastające do dużego. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami oraz przelotne opady deszczu. Nad morzem możliwe burze. Wysoko w Beskidach przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu, w Tatrach śniegu. Temp. maks. od 10 do 14 st., tylko w rejonach podgórskich niższa, od 8 do 10 st. Wiatr na zachodzie umiarkowany, porywisty, północno-zachodni i północny. Na pozostałym obszarze kraju wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, północno-zachodni i północny. Po południu wiatr stopniowo osłabnie.

W nocy z wtorku na środę przeważać będzie zachmurzenie małe, miejscami umiarkowane, na wybrzeżu wzrastające o dużego i tam możliwe przelotne opady deszczu. Początkowo zachmurzenie duże i miejscami zanikające przelotne opady deszczu na południowym wschodzie, zwłaszcza w Karpatach. Wysoko w górach zanikające opady śniegu. Nad ranem miejscami mgła ograniczająca widzialność do 300 m. Temp. min. na przeważającym obszarze kraju od 2 do 6 st. (lokalnie przygruntowe przymrozki do -1 st.), chłodniej na północnym wschodzie, lokalnie -1 st., a cieplej, nawet do 12 st., nad samym morzem. Wiatr słaby, na wschodzie początkowo umiarkowany, północno-zachodni, od zachodu skręcający na południowo-zachodni.

W środę przeważać będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na północnym zachodzie i zachodzie stopniowy wzrost zachmurzenia do dużego, wieczorem mogą się tam pojawić opady deszczu. Temp. maks. od 10 st. na krańcach północno-wschodnich do 16 na południowym zachodzie i zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany na przeważającym obszarze kraju południowo-zachodni, tylko na krańcach wschodnich początkowo północno-zachodni i zachodni.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu. Temp. maks. 13 st. Wiatr na ogół umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. W nocy pogodnie. Temp. min. 4 st. Wiatr słaby, północno-zachodni. W środę zachmurzenie umiarkowane. Temp. maks. 14 st. Wiatr słaby, południowo-zachodni i zachodni.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl