Polska w zasięgu niżów

Jak informuje IMGW, nad Europą będą dominowały niże z ośrodkami nad Atlantykiem i Bałkanami, jedynie południowy zachód kontynentu będzie pod wpływem klina wyżowego.

Polska centralna znajdzie się w obszarze przejściowym pomiędzy niżem znad Węgier z frontem ciepłym, który zaznaczy się w województwach południowych, a niżem znad Atlantyku kształtującym pogodę w północnych rejonach kraju. Napływać będzie polarnomorskie powietrze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i będzie się nieznacznie wahało.

W środę na północy i zachodzie zachmurzenie umiarkowane i duże, na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże i całkowite, okresami opady deszczu, na wschodzie deszczu ze śniegiem, w górach deszczu ze śniegiem lub śniegu; opady na południu, w centrum i na wschodzie od 5 do 10 mm, miejscami do 15 mm.

Temp. maks. 2 st. na wschodzie, od 3 do 7 st. na pozostałym obszarze.

Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni, na południowym wschodzie słaby, północny i północno-wschodni.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl