Temp. w granicach zera stopni; miejscami słabe opady śniegu

Jak informuje IMGW, południe Europy będzie pod wpływem niżu z ośrodkami nad południowymi Włochami i zachodnią Turcją. Pozostałe obszary kontynentu znajdą się pod wpływem rozległego wyżu z centrami nad Atlantykiem, Skandynawią i Rosją. Polska będzie w zasięgu oddziaływania tego wyżu. Z północnego zachodu napływać będzie coraz chłodniejsze powietrze pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i będzie rosło.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przeważnie słabe opady śniegu, bez opadów na południowym wschodzie. Na południowym zachodzie spadnie do 6 cm śniegu. Temperatura maksymalna od -3 st. do 0 st., na wybrzeżu od 0 st. do 1 st., tylko w Karpatach chłodniej, rano lokalnie -8 st. Wiatr na wschodzie słaby, południowo-wschodni i południowy, na zachodzie słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami słabe opady śniegu. Na północy i na południowym wschodzie lokalnie marznące mgły osadzające szadź i ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura minimalna: na północnym wschodzie od -13 st. do -8 st., na pozostałym obszarze od -8 st. do -3 st., w Karpatach lokalnie -12 st., na wybrzeżu od -4 st. do -2 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami, głównie na południu, w centrum oraz nad morzem, słabe opady śniegu. Rano oraz wieczorem, lokalnie mgła osadzająca szadź, ograniczająca widzialność do 300 m. Temperatura maksymalna od -5 st. do -1 st., na Pomorzu i Wybrzeżu od -3 st. do 0 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-wschodni.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna -2 st. Wiatr słaby, zmienny. W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna -7 st. Wiatr słaby, północno-wschodni. We wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Temperatura maksymalna -3 st. Wiatr słaby, północno-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl