Cieplejszy koniec miesiąca

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia oraz Półwysep Iberyjski znajdą się w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi. Na pozostałym obszarze dominować będzie wyż znad Wysp Brytyjskich.

Polska znajdzie się pod wpływem tego wyżu. Z północnego zachodu zacznie napływać cieplejsze powietrze polarno-morskie.

Dziś we wschodniej połowie kraju zachmurzenie umiarkowane i duże, miejscami słabe przelotne opady deszczu, w rejonach podgórskich Karpat deszczu i deszczu ze śniegiem, a w Karpatach śniegu. W zachodniej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 9 st., 12 st. na wschodzie i północnym wschodzie do 16 st., 18 st. na zachodzie i północnym zachodzie, w kotlinach karpackich miejscami tylko 8 st., 9 st. Wiatr słaby i umiarkowany, lokalnie w południowej części kraju w porywach do 55 km/h, północno-zachodni i północny. Wysoko w górach porywy wiatru do 60 km/h, 80 km/h.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie rosnąć.

W stolicy początkowo zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, potem rozpogodzenia. Rano możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 13 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni. W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 1 st. Wiatr słaby, zmienny. W środę zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Temperatura maksymalna 15 st. Wiatr słaby, zmienny.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe, lokalnie umiarkowane, na południowym wschodzie, a wieczorem także na wschodzie, miejscami zachmurzenie jeszcze duże. W Karpatach początkowo zanikające przelotne opady śniegu. Nad ranem miejscami mgły ograniczające widzialność do 500 m. Temperatura minimalna od -1 st. lokalnie na północnym wschodzie do 3 st. na zachodzie i nad samym morzem. Lokalnie przygruntowe przymrozki do -2 st. W rejonach podgórskich Karpat około -2 st. Wiatr słaby, północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl