fot. pixabay.com/pl

Temperatury do 16 stopni; na zachodzie możliwe deszcze

Najmniej chmur będzie dziś we wschodniej części kraju. Na zachodzie możliwe będą słabe, zanikające opady deszczu – powiedziała PAP Grażyna Dąbrowska, synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Temperatury w ciągu dnia od 12 do 16 stopni Celsjusza.

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, czwartek będzie pogodny przede wszystkim we wschodniej części kraju. Im bardziej na zachód, tym więcej chmur.

„Na wschodzie kraju może być słonecznie. Na zachodzie zachmurzenie będzie zdecydowanie większe, z lokalnymi opadami deszczu, ale mającymi już zanikający charakter, po których mogą pojawić się przejaśnienia i rozpogodzenia. Będzie chłodniej. W rejonach podgórskich Karpat temperatura maksymalna wyniesie około 12 stopni Celsjusza. Na przeważającym obszarze kraju będzie około 15 stopni, a 16 st. może zdarzyć się lokalnie na południu kraju w pasie od województwa opolskiego, przez małopolskie, po podkarpackie oraz na Wybrzeżu” – powiedziała Grażyna Dąbrowska.

Na wschodzie kraju będzie wiał słaby i umiarkowany wiatr – południowy i południowo-wschodni, w porywach osiągający 40 km/h. Na zachodzie spodziewany jest wiatr słaby z kierunków północnych.

PAP

drukuj