fot. flickr.com

Prognoza pogody na 29 i 30 maja

Jak podaje IMGW, północna, południowa i południowo-zachodnia Europa będzie w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi. Pozostały obszar kontynentu znajdzie się pod wpływem wyżów z centrami nad Morzem Norweskim i Rosją. Polska będzie pod wpływem wyżu z centrum nad północno-zachodnią Rosją, jedynie krańce zachodnie zaczną dostawać się w zasięg rozległego niżu znad Europy Zachodniej. Ze wschodu napływać będzie sucha i ciepła masa powietrza kontynentalnego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1008 hPa i będzie spadać.

We wtorek zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 25 st., 26 st. nad samym morzem oraz w kotlinach górskich i 27 st. na wschodzie do 30 st. na zachodzie kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, na zachodzie okresami dość silny i porywisty, południowo-wschodni.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe. Temperatura minimalna od 11 st. na Podhalu i Podkarpaciu i 12 st. na Podlasiu do 18 st. w Wielkopolsce i na Ziemi Lubuskiej. Wiatr słaby, południowo-wschodni i południowy.

W środę zachmurzenie małe i umiarkowane. Po południu na krańcach południowo-zachodnich oraz północno-wschodnich miejscami wzrost zachmurzenia do dużego i przelotne opady deszczu, a na Dolnym Śląsku, Ziemi Lubuskiej oraz w południowej Wielkopolsce również burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 10 mm. Temperatura maksymalna od 24 st., 25 st. na Podhalu i w rejonie Zatoki Gdańskiej do 30 st., 31 st. na Dolnym Śląsku, Ziemi Lubuskiej, Nizinie Szczecińskiej i Mazowszu. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, południowo-wschodni i wschodni. W czasie burz wiatr porywisty.

PAP/RIRM

drukuj