Poznań przeciwko gender

Poznańscy radni zamierzają opublikować w Internecie listę szkół, które chcą indoktrynacji gender oraz wykaz placówek, które nie zgadzają się na ten program – napisał Nasz Dziennik.

Ze sprzeciwem wobec planowanych w tym mieście warsztatów gender w podstawówkach wystąpiły kluby radnych PiS i Poznańskiego Ruchu Obywatelskiego. Od października z wykładami gender rusza Stowarzyszenie „Jeden Świat”, które otrzymało od MSZ ponad 87 tys. zł za zwycięski projekt w ramach konkursu „Edukacja globalna 2013”.

Warsztaty mają być skierowane do uczniów, nauczycieli klas 1-6, a także między innymi do pracowników świetlic, szkolnych psychologów, czy logopedów.

To skandaliczna informacja – mówi Szymon Szynkowski, przewodniczący klubu radnych PiS w Poznaniu.

 – Warsztaty proponują ideologię, która nie ma żadnego uzasadnienia naukowego. Ma tylko podbudowę ideologiczną, próbującą przekazać jakoby płeć  nie była zdeterminowana biologicznie tylko można było ją dowolnie wybrać, bo jest kształtowana kulturowo. Moim zdaniem, o ile ewentualnie na poziomie studiów dorośli ludzie mogą na ten temat dyskutować, to dzieci nie mają takiej możliwości. Jako dorosły człowiek jestem w stanie odeprzeć taki atak. To jest szczególnie perfidne, żeby właśnie dzieciom – czyli osobom, które nie mogą się przed nią obronić – tego typu ideologie proponować – powiedział Szymon Szynkowski.

Poznański Ruch Obywatelski zdecydował opublikować listę szkół, które zgadzają się na taki program oraz tych, które są mu przeciwne.

Jeden z kolegów z Poznańskiego Ruchu Obywatelskiego wyszedł z inicjatywą opublikowania listy szkół, które zgadzają się na warsztaty gender. Uważam, że jest to warte rozważenia. Zwróciliśmy uwagę na to, że warsztatów gender w ogóle w poznańskich szkołach nie powinno być. Jeżeli nie uda się obronić wszystkich przed rozprzestrzenianiem tej ideologii to chociaż powinno się udać ostrzec rodziców przed tymi szkołami, które taką ideologię będą promować, czy propagować. W tym sensie, pomysł poznańskiego Ruchu Obywatelskiego będziemy wspierać, o ile nie da się wyplenić tego typu pomysłu z poznańskich szkół – zaznaczył Szymon Szynkowski.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl