„Transhumanizm: człowiek przyszłości czy człowiek wyobrażony?” – konferencja naukowa w Warszawie  

W Domu Arcybiskupów Warszawskich trwa konferencja naukowa poruszająca zagadnienie: „Transhumanizm: człowiek przyszłości czy człowiek wyobrażony?”. Wydarzenie zorganizowano w ramach 23. Dnia Papieskiego, który w tym roku odbywa się pod  hasłem „Cywilizacja życia”.

Współorganizator konferencji rektor Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, ks. prof. Robert Tyrała, mówił, że temat transhumanizmu jest bardzo aktualnym wyzwaniem.

Bardzo żywe obecnie są pytania o godność, o cielesność. Transczłowiek, postczłowiek, dylematy transhumanizmu. Dobrze, że nie uciekamy od tych i tym podobnych problemów, że nie chowamy głowy w piasek. Obecność sztucznej inteligencji w naszym życiu staje się faktem. Musimy w związku z tym postawić sobie pytania: Czy człowiek ma sobie ziemię poddaną wedle Bożego nakazu? Czy też ona ma rządzić człowiekiem? Cywilizacja życia czy cywilizacja śmierci? To są pytania o nasze miejsce we wszechświecie –  powiedział ks. prof. Robert Tyrała.

Podczas konferencji prelegenci przedstawią tematy związane m.in. z godnością transczłowieka czy  „teologicznymi dylematami transhumanizmu”.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl