fot. https://cba.gov.pl

Mazowieckie: KAS i KSP rozbiły grupę przestępczą, która wyłudzała VAT; zatrzymano 9 osób

Funkcjonariusze Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie i Komendy Stołecznej Policji zatrzymali 9 osób podejrzanych o wyłudzenia podatku VAT. Straty Skarbu Państwa powstałe na skutek ich działania mogą wynosić nawet 10 mln zł.

Jak przekazała PAP Justyna Pasieczyńska, rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Warszawie, podejrzane osoby pośredniczyły we wprowadzaniu do obrotu gospodarczego fikcyjnych faktur, które służyły wyłącznie wytworzeniu kosztów.

„Oszuści działali w branży tekstylnej. Szacuje się, że w wyniku działania przestępczej grupy, Straty Skarbu Państwa z tytułu nienależnego zwrotu podatku VAT mogą sięgać ponad 10 mln zł” – podała Pasieczyńska.

Działania nadzorowane przez Prokuraturę Regionalną w Warszawie funkcjonariusze KAS przeprowadzili wspólnie z policjantami Komendy Stołecznej Policji.

„Zatrzymaliśmy 9 osób, ale postanowienia o przedstawieniu zarzutów wydano wobec 23 podejrzanych. Sprawa jest rozwojowa i będą realizowane kolejne zatrzymania. Podczas wspomnianej akcji funkcjonariusze KSP i KAS przeszukali miejsca zamieszkania podejrzanych osób oraz siedziby podmiotów uczestniczących w przestępczym procederze i zabezpieczyli materiały dowodowe” – podał nadkom. Sylwester Marczak, rzecznik Komendanta Stołecznego Policji.

Wobec podejrzanych zastosowano dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju połączony z zatrzymaniem paszportów.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl