fot. pixabay.com

Sejm: Dziś drugie czytanie projektu, który uszczelni przepisy dot. ograniczenia handlu w niedzielę

Sejm nie porzucił projektu uszczelniającego ograniczenie handlu w niedzielę. Dziś zaplanowano drugie czytanie. Uchwalenia przepisów domaga się Krajowa Sekcja Pracowników Handlu NSZZ „Solidarność” .

Ograniczenie handlu w niedzielę obowiązuje w Polsce od 2018 roku. Niektóre sieci handlowe zaczęły jednak wykorzystywać nieprecyzyjny zapis w ustawie i  pod pretekstem placówki pocztowej otwierały się dla klientów.

– Te sieci pokazują, że chcą wprowadzić nowy porządek, że one rządzą, a więc jest to niebywałe – mówi przewodniczący Krajowej Sekcji Pracowników Handlu NSZZ „Solidarność” Alfred Bujara.

Każdy rodzic chce mieć czas w niedzielę dla swojego dziecka – dodaje Alicja Foryś, przewodnicząca NSZZ „Solidarność” w  Carrefour Polska.

– On pracuje na pierwszą zmianę,  przyjdzie o 16.00. On nie ma naprawdę siły, wierzcie mi, przerzucając tyle ton towaru, nie ma siły, żeby z tym dzieckiem wyjść, naprawdę ta niedziela by się przydała – zaznacza Alicja Foryś.

Dlatego do Sejmu wraca temat ustawy, która ma naprawić luki poprzedniego projektu. Projektu, który już budzi sprzeciw opozycji.

– 300-tysięczna grupa ludzi chce mieć prawo do wolnej niedzieli. Zrozumieli to w Austrii, zrozumieli w Niemczech, we Francji, a nie chcą zrozumieć w Polsce Ci, którzy najbardziej tutaj utyskują – podkreśla poseł Tadeusz Cymański.

Dziś w Sejmie zaplanowano drugie czytanie projektu uszczelniającego ograniczenie handlu w niedzielę.

TV Trwam News

drukuj